Jdi na obsah Jdi na menu
 

JMLP - Olešnice na Moravě

8. 2. 2015

V neděli 8.2.2015, poslední den jarních prázdnin, jsme se v hojném počtu zúčastnili dalšího závodu Jihomoravského lyžařského poháru.

Počasí tento den bylo víc než aprílové. Chvilku sluníčko a chvilku vánice, že nebylo vidět na krok. Organizace trochu vázla, start závodu se několikrát oddaloval a někteří z nás netrpělivě čekalo na start. Trať s čerstvě napadaným sněhem byla pro nás tak pomalá, že se někteří z nás museli k cíli téměř „dopíchat“ pomocí hůlek.

Za myšáky startovala Markétka Ptáčková, která si přijela pro pěkné 8. místo. Smolař Tobias Hort bohužel neprojel poslední bránou. A nejlepším naším myšákem byl Davídek Chroustovský, který již potřetí v JMLP letošního roku s velkým náskokem zvítězil.

V kategorii přípravka jsme měli dvě zástupkyně, které se umístnily na předních příčkách. Terezka Ptáčková získala bramborovou medaili a Anežka Prokopová brala stříbro.

Předžákyni Katce Kumprechtové bohužel o fous utekla bedna, i tak se umístnila na pěkném pátém místě.

Nejvíce zástupců jsme měli v mladších žácích. Filip Chroustovský si vyjel pěkné 5. místo, Martina Křižovičová brala letošní druhou bramboru, Jakub Zítka si odvezl stříbro a Petr Zítka zlato.

A jak si vedli naši dospěláci? Martin Křižovič se ve velmi silné konkurenci umístnil na 29. místě, Monika Kumprechtová skončila na 7. příčce a Lucka Kumprechtová si odvezla stříbrnou medaili. A druhým našim smolařem tohoto dne byl Lukáš Kumprecht, který závod bohužel skončil špicarem asi v polovině trati.

Počasí si s námi hodně pohrávalo, ale nakonec lze říci, že se nám závod dle výsledků podařil.