Jdi na obsah Jdi na menu
 

LVP/APV - Harusák NMNM

8. 3. 2015

Závody z pohledu pomocné síly

Neděle 8.3. byla nejen Dnem žen a předzvěstí jara, ale hlavně vrcholem již druhý týden rostoucí nervozity a horečného shonu. Převážení různých věcí zprava doleva, psaní e-mailů seshora dolů a postrkování různých lidí většinou směrem kupředu.
Laik by nevěřil co všechno je potřeba udělat kvůli 30-ti vteřinám zábavy (pravda pro asi 220 lidí).
Nicméně za krásného slunečného rána se to všechno sjelo a sešlo pod kopcem, cílová brána byla vztyčena, slalomové tyčky navrtány a plácek pro startéra posypán salmiakem, aby nám během dne neujel do údolí.

Prohlídka začala na čas a vzápětí již začali svah hoblovat myšáci za SK NMNM reprezentovaní Markétkou Ptáčkovou (9.) a Davčou Chroustovským, ten potvrdil formu a skončil druhý. V přípravce atakovali první desítku Terezka Ptáčková (10.) a Anežka Prokopová (6.), taktéž Kačka Malušková bojovala statečně a skončila 26. z 30-ti startujících. V předžactvu si pěkné 5-té místo vyjela Kačka Kuprechtová a v klucích Dan Malušek skončil 9. a nováček Lukáš Kříž sice poslední, ale hlavně projel všechny branky a dojel do cíle, což na prvních závodech nebývá pravidlem. Zodpovědně a vážně to brali všichni, na mnoha fotkách je maximální soustředění závodníků jasně patrné. Např. zde. Ale hlavní kategorie teprve čekaly na start.
Mezi závodníky se mezitím elegantně proplétalo plužící a sypací družstvo a dělalo co mohlo za mohutného povzbuzovaní (pomocí dobře míněných rad) okolo stojícího obecenstva. Sypač P.Z. se dokonce do své role tak vžil, že sypal salmiak i z lanovky a plužil i při nasedání na lanovku.
A pak to začalo. Martinka Křižovičová našla přemožitelku jen v Daniele Jozlové z HB Ski Team a nováček Míša Křížová se prosvištěla na moc pěkné 9. místo. Mladší žactvo se oproti VelMezu seřadilo opět podle velikosti, tedy Petr Zítka první a Jakub druhý a v těžké konkurenci bodoval i Filip Chroustovský(5.) a Honza Beneš (8.). V holkách se na bednu projela Natálka Mašterová, přičemž rozestupy byly dost těsné (2. - ztráta 0,38, 3. - 0,42 sekundy).
No a velcí kluci a holky si taktéž odvezli pěkných pár bodů. Kuprechtovi Lucka (4.) a Monika (7.).
Páté a šesté místo bral Míra Chroustovský a Viktor Beneš. Pomocné družstvo plužičů se ovšem tak unavilo, že bylo rádo za 27. (moje maličkost) a 28. místo (Lukáš Kumprecht).
No co říci závěrem, počasí bylo absolutně luxusní (fotky hovoří za vše), časomíra zlobila jen málo a i ředitel závodu přestal být ke konci střídavě rudý a bledý a nabral normální barvu (asi to Sluníčko).   
Takže za týden hurá na Šacberk!
 
Martin K.