Jdi na obsah Jdi na menu
 

POH - Čenkovice

29. 1. 2015

Vysvědčení rozdáno, gratulace za školní výsledky předány a hurá do Čenkovic na večerní závod Orlického poháru.

Trenér Tomáš nás tentokrát nenechal na pospas, nastartoval klubové auto a naložil Terezku Ptáčkovou, Martinu Křižovičovou, Honzíka Beneše, kluky Zítkovi a vyrazili jsme do Čenkovic.

Terezku, Martinu a Honzu čekala první zkušenost se závodem Orlického poháru. A v silné konkurenci zkušených závodníků se jistě neztratili. Na chvilku nám sice všichni zmizeli v mlze, ale cíl naštěstí všichni z nich našli. Terezka skončila na 21. místě z 38 závodnic. Marťa se umístinila na 13. místě a Honzík dojel 15.

Petr a Jakub Zítkovi již zkušenost se závodem Orlického poháru sice mají, nicméně Petr trochu smolnou, protože zatím žádný ze závodů tohoto poháru nedojel. A tak strach a obavy byly u něj asi největší. Navíc se nad sjezdovkou usídlila hustá mlha. Petr nakonec odstartoval statečně, jízda byla rychlá, ale v té rychlosti málem minul cíl. Naštěstí si před cílem trochu přibrzdil a tak se do něj trefil. Škoda, mohlo to být suverénní zlato, ale sám se radoval hlavně z toho, že smůlu z předešlých závodů překonal a druhé místo je super. Jakub Zítka potvrdil letošní skvělou a stabilní formu, se kterou si vyjel další 3. místo Poháru OH i když je letos v této kategorii patří mezi ty mladší.

 

Náhledy fotografií ze složky 2015-01-29 Čenkovice