Jdi na obsah Jdi na menu
 

POH - České Petrovice

17. 1. 2015

Asi se již stalo tradicí, že první závod LPV/APV na Jalovci byl v důsledku nepříznivého počasí nakonec odvolán. A tak 17.1.2015 čtyři naši nedočkaví závodníci vyrazili na závod Poháru Orlických hor až k Polským hranicím do Českých Petrovic.

Sjezdovky areálu se nachází v nadmořské výšce 650-740 m a tak se dalo předpokládat, že sníh bude pouze na sjezdovkách, stejně jako u nás. Klobouk dolů pořadatelům, kteří i přes tuto skutečnost dokázali trať udržet v relativně dobrém stavu. Závod snad jen zkomplikovala mlha, která se nad sjezdovkou usadila během druhého kola.

A kdo se na „orličák“ vypravil? Myšák David Chroustovký a tři mladší žáci – Filip Chroustovský, Jakub Zítka a Petr Zítka.

Pro myšáky bohužel Pohár OH zatím není, proto byl Davídek pouze jedním z předjezdců prvního kola. Na trať vyrazil bez jakýchkoliv zábran, frčel si to na hranách jako velký mazák a tak se nebylo co divit, že všichni na toho špunta zírali s otevřenou pusou. Myslím, že o tomto našem velkém závodníkovi v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Z mladších žáků měl největší smůlu Petr, který v předposlední bráně jel tak rychle, že ji neustál a poslední bránu tak minul. Čas měl výborný a jistě by v prvním kole skončil na první příčce, ale pravidla jsou pravidla.

Filip se již zúčastnil prvního závodu POH v Červené vodě, kde skončil na pěkném 10. místě. V Petrovicích se mu také zadařilo a celkově skončil na 12. místě.

Nejlépe si nakonec vedl Jakub, který po prvním kole byl na 3. příčce za dvěma závodníky z Polska. V druhém kole se však nelekl zmíněné mlhy, s dravostí se pustil do tratě a krásné 3. místo si udržel.

 

Náhledy fotografií ze složky 2015-01-17 České Petrovice