Jdi na obsah Jdi na menu
 

POH - Dolní Morava

7. 2. 2015

Prázdniny jsou v plném proudu, většina z nás trénuje na českých či rakouských horách a na Dolní Moravě se v sobotu 7.2.2015 koná další závod z Orlického poháru.

Tradičně se ho účastní Chroustovští a Zítkovi. Počasí po ránu mrazivé, ale nakonec nádherné „azuro“. Startovalo se v části černé sjezdovky, takže trať byla velice rychlá. Organizaci závodů nebylo co vytknout, organizátoři v jednu chvíli pustili na trať i tři závodníky, a tak celý závod měl rychlý spád.

Nejmladší zástupce našeho týmu, Davídek, opět nezklamal a předvedl čistou a odvážnou jízdu jako jeden z předjezdců dnešního závodu. Filip nádherně vyrazil na trať, vrchní, obávanou část vystřihl jak z papíru, ale bohužel v jedné bráně záhadným způsobem upadl. Naštěstí se zvedl, s bojovností se vrátil do brány a první kolo statečně dojel a tak se mohl v druhém kole znovu postavit na start a porovnat tak síly s ostatními soupeři. Celkově, bohužel díky pádu, skončil na 22. místě.

Jakub Zítka se po prvním kole držel na pěkném 4. místě, ale bedna ho velice lákala. A tak v druhém kole zabojoval a vyjel si tak pěkné celkově 3. místo. Nejstarší z našich mladších žáků Petr Zítka se pustil do prvního kola s velkou bojovností a riskantní jízdou, až jsme místy trnuli, že opět závod nedokončí. Nakonec ale vše ustál a do druhého kola postupoval z první příčky. Dva závodníci z Polska si na něj brousili zuby. Jejich druhá jízda byla jistá a dravá, ale Petr se nedal a své první místo jízdou v druhém kole jen potvrdil.