Jdi na obsah Jdi na menu

Běh Matyáše Žďárského - Kožichovice

12. 9. 2015

V sobotu 12.září 2015 se v Kožichovicích u Třebíče konal již 23. ročník Běhu Matyáše Žďárského. Přespolní běh je každoročně organizován na počest rodáka z Kožichovic, který je považován za jednoho ze zakladatelů alpské lyžařské techniky. Pokud se chcete o Matyáši Žďárském dozvědět více, mrkněte ZDE. No, a pokud vás zajímá, jak jsme v Kožichovicích dopadli – čtěte dále.

Sobotnímu počasí nebylo co vytknout - teplo, sluníčko, příjemná atmosféra a troufám si říci, že rekordní účast obloučkářů v počtu 17. Uvidíme, zda nám to vydrží.

Jako první se na start postavil myšák David Chroustovský, který doběhl těsně na druhém místě.

Za přípravku letos závodí holky Ptáčkovi a Kateřina Malušková. Nevýhodu z nich má letos Markétka, která je v této kategorii nejmladší. A jak děvčata doběhla? Terezka Ptáčková třetí, Káťa pátá a Markétka si ve velké konkurenci statečně vybojovala 11. místo. Ještě vám prozradím, že mezi stejně starými holkami by byla druhá.

V kategorii předžáci máme tuto sezónu pouze dva závodníky – za holky Kačku Kumprechtovou a za kluky Daniela Maluška. Oba v Kožichovicích skončili těsně pod bednou - Kačka pátá a Dan šestý.

Další kategorií jsou mladší žáci, ve které máme tři borce. Ti se pěkně seřadili za sebou v tomto pořadí: Honza Beneš druhý, Jakub Zítka třetí a Filip Chroustovský čtvrtý.

Starší žačky se obě postavily na stupně vítězů. Natka Mašterová taktikou start - cíl doběhla první. Martina Křižovičová na sebe naopak v první polovině závodu moc neupozorňovala, aby si své soupeřky v závěru vychutnala a přiběhla jako třetí.

Nejsnazší to měl asi Petr Zítka, který za starší žáky běžel sám - a kupodivu doběhl první. smiley

V juniorkách si Iva Křižovičová vyběhla první místo a Viktor Beneš místo druhé. A naše ženy bylo také vidět - Lucka Kumprechtová přiběhla druhá, Hana Křižovičová třetí a Monika Kumprechtová šestá.