Jdi na obsah Jdi na menu

Dvě třetí místa na UKZ Mistrovství Moravy

26. 2. 2017

V termínu 25.2. – 26.2. 2017 se konalo ve ski areálu Klobouk v Karlově pod Pradědem UKZ jako Mistrovství Moravy.

Jakub a Petr Zítkovi vyrazili v pátek 24.2.2017 brzy ráno na oficiální trénink ve slalomu. Bohužel ten, kvůli silnému větru, trval necelou hodinu. V bufetu pod sjezdovkou jsme čekali, zda se vítr neuklidní. Asi v půl jedné pořadatelé přestavěli slalomovou trať a tak mohli kluci znovu „do tyčí“ na suprovém „hanku“ černé sjezdovky. Škoda, že podobný svah na Vysočině nemáme. Bohužel vítr začal znovu zlobit a tak jsme byli nuceni trénink ukončit. Přesto jsme se s dobrým pocitem, kvalitního tréninku, odjížděli ubytovat a odpočinout na zítřejší závod.

V sobotu se jel dvoukolový slalom. Petr dojel v kategorii starších žáků na celkovém třetím místě a Kuba hned za ním na místě čtvrtém.

V neděli po prvním kole obřího slalomu byl se ztrátou pouhých 18 setin Peťa na průběžném druhém místě. Bohužel „špicar“ cca 5 bran před cílem v druhém kole ho vyřadil z boje o první místo. Jakub se po prvním kole dělil se stejným časem o čtvrtou příčku se závodníkem z LK Baník Ostrava. V druhém kole však zabojoval a svému soupeři nadělil víc než vteřinu. Tím si zajistil krásné třetí místo.

Na to, že hoši nemají možnost trénovat na podobných kopcích, nejezdí na ledovce jako ostatní soupeři, tak se v silné konkurenci vůbec neztratili. Klukům blahopřejeme!