Jdi na obsah Jdi na menu

JMLP finále - Karlov pod Pradědem

4. 3. 2017

Posledním „kláním“ Jihomoravského lyžařského poháru se stal v sobotu 4.3.2017 závod pořádaný až v Karlově pod Pradědem.

Do Karlova jsme ve složení Kateřina Kumprechtová, Jakub Zítka a Petr Zítka vyrazili už v pátek 3.3.2017 brzy ráno, protože jsme si domluvili trénink s klubem FreeSki Academy Brno. Ve ski areálu Klobouk (sjezdovka „Olomoučák“) v Karlově pod Pradědem jsme se tak všichni společně potkali už v 8 hodin. Dopoledne jsme potrénovali slalom, po obědě obří slalom - asi jeden z posledních slušných tréninků na ještě tvrdé pistě!

V sobotním finálovém závodě JMLP se Kačka Kumprechtová v kategorii mladších žaček umístila na krásném 1.místě.

Jakub Zítka dojel první kolo ve starších žácích na 1. místě, které si udržel i po druhé jízdě. Petr Zítka bohužel v prvním kole chyboval ještě před prvním „hankem“ a musel se tak vracet do brány. Naštěstí vše s klidnou hlavou zvládl a přijel si tak v první jízdě pro třetí místo. V druhém kole už nechyboval a nejrychlejší jízdou dnešního dne se posunul na druhou příčku za Jakuba.

V rodinném souboji Kumprechtů v kategorii dospělých žen, se tentokrát lépe umístila Monika, která skončila na 2. místě. Lucka se umístila těsně pod stupni vítězů na 4.místě.