Jdi na obsah Jdi na menu
 

POH – Červená Voda a České Petrovice

14. 1. 2017

Začátkem ledna jsme se zúčastnili dvou závodů Poháru Orlických hor v Červené Vodě a Českých Petrovicích.

Do Červené Vody vyrazili už v pátek 7.1.2017 Terezka a Markétka Ptáčkovi a Jakub a Petr Zítkovi. V sobotu ráno jsme si při -16 °C zatrénovali v tyčích na závodním svahu a těšili se na zítřejší první závod letošní sezóny.

V neděli si tak Markétka dojela pro krásné 13.místo v kategorii přípravka a Terezka v kategorii předžactvo dojela na místě 27. Kluci Zítkovi letos závodní oba v kategorii starších žáků. Bratrský boj v Červené Vodě vyhrál Petr a Kuba se umístil hned za ním na druhém místě.

 

Týden na to, jsme za horších sněhových podmínek dojeli již v pátek 13.1.2017 na trénink do Českých Petrovic. Tentokrát přijela závodit Kateřina Kumprechtová a kluci Zítkovi. V pátek naši závodníci stihli dva tréninky v tyčích na závodním svahu, zatímco rodiče mazali a trénovali ve skibaru pod sjezdovkou. V neděli proběhl v žákovských kategoriích dvoukolový závod v obřím slalomu. Katka byla po první kole třetí, druhé kolo se jí povedlo ještě lépe a tak se posunula na konečnou druhou příčku.

V kategorii straších žáků byl Petr Zítka po první kole s náskokem 16 setin na prvním místě a Jakub na místě druhém. Všichni jsme čekali, jak jejich boj dopadne. Obě jízdy byly skvělé, bohužel Petr si na startu otevřel časomíru dříve, než se chystal vyrazit do tratě. A to ho stálo vítězství. Tento závod tak vyhrál Jakub a Petr se tentokrát zařadil až na něj.

Začátek sezóny se nám vydařil, tak doufejme, že v to budeme pokračovat.

 

Náhledy fotografií ze složky 2017-01 POH Červená Voda a České Petrovice