Jdi na obsah Jdi na menu
 

POH - Čenkovice a Dolní Morava

5. 2. 2017

Na další dva závody POH jsme vyrazili o pololetních prázdninách do Čenkovic a na Dolní Moravu.

 

Čenkovice

Třetí závod Poháru Orlických hor se konal tradičně ve čtvrtek 2.2.2017 před pololetními prázdninami. Tentokrát navíc pořadatelé uspořádali den před závodem i trénink v branách.

Zatrénovat i zazávodit si přijela Terezka Ptáčková, Katka Kumprechtová a kluci Zítkovi.

A jak jsme ve večerním závodu dopadli? Předžákovské kategorie se jezdí v poháru jednokolově. Terezka v této kategorii dojela na pěkném 18. místě.

Žákovské kategorie se jedou dvoukolově a oba časy se sčítají. Katka v mladších žácích byla pro prvním kole na čtvrtém místě, které udržela i po druhé jízdě.

Petr s Jakubem ve starších žácích po prvním kole dojeli na prvním a třetím místě. Rozdíly v časech prvních čtyř závodníků byly zcela minimální. Druhou jízdou oba kluci potvrdili svoji letošní formu a tak se mohli opět radovat z prvního (Petr) a druhého (Jakub) místa ve své kategorii.  

 

Dolní Morava

Po závodu v Čenkovicích nás čekal 5.2.2017 další závod na Dolní Moravě. Bohužel počasí tomuto závodu oproti předchozím ročníkům moc nepřálo. Pod Kralickým Sněžníkem se usadila mlha a jinak krásnou sjezdovku chvílemi rozpouštěl mírný déšť. Pořadatelé tak měli co dělat, aby trať udrželi vůbec sjízdnou.

Na svahu se tvořila sněhová koryta a zmiňovaná hustá mlha závodníkům situaci ještě zhoršovala. V těžké trati a silné konkurenci si tak Terezka Ptáčková přijela do cíle až pro 24.místo.

S počasím a stavem trati nebyli spokojeni ani pořadatelé a tak se nakonec rozhodli, že žákovské kategorie pojedou také pouze jedno kolo. Kačka Kumprechtová vyrazila na trať s velkou bojovností, bohužel díky pádu závod nedokončila.

Kategorie starších žáků, která jezdí tradičně jako poslední, měli již trať rozbitou doslova jako tankodrom. Kluci Zítkovi se toho ale nezalekli a přijeli si pro první a druhé místo stejně jako v Čenkovicích. Tak si po čtyřech závodech Petr zajistil první a Jakub druhé místo v celkovém hodnocení Poháru Orlických hor.

 

Náhledy fotografií ze složky 2017-02 POH Čenkovice a Dolní Morava