Jdi na obsah Jdi na menu
 

UKZ - STÖECKLI CUP Herlíkovice

12. 3. 2017

Na následující územní kvalifikační závody (UKZ) ve Vrchlabí / Herlíkovicích se přesunujeme (jako řada ostatních) hned večer po vyhlášení LPV a APV na Šacberku v pátek v noci – Jakub a Petr Zítkovi a Katka Kumprechtová.

Obří slalom v sobotu:

Celé dopoledne bylo krásně slunečno, což asi bylo příjemné pro diváky a ostatní návštěvníky areálu, ale ne pro účastníky „obřáku“ na černé sjezdovce areálu, která byla z tohoto důvodu uzavřená. Kateřina Kumprechtová dojela v mladších žákyních na 38. místě a vyjela si tak první body z GS do žákovské listiny. Než ale přišla na řadu kategorie starších žáků, připomínala už trať regulérní bobovou dráhu s korytem - a ne místo pro obří slalom. I „zkušení“ reprezentanti ČR v trati bohužel vypadali při jízdě podobně, jako u nás závodníci v kategorii Myšáků…. No, na regulérnost samotných závodů nadávali snad úplně všichni - jen zastavit po projetí cílem v „motokrossovém“ dojezdu byl výkon hodný samostatné soutěže -  hlavně pak o základním umění všech závodníků: jakkoliv a kdekoliv zastavit bez zranění sebe sama a ostatních.

Zkrátka: Peťa Zítka i přes hezkou jízdu v „boulích a na patkách“ vypadl a nedojel – brácha Jakub skončil v kategorii starších žáků na 8. místě – což je s přihlédnutím k tomu, co předvedli ostatní včetně reprezentantů ČR naprosto parádní výkon.

Slalom v neděli:

Kategorie kluků dnes začínala po včerejšku na úplně jiné a hlavně jinak připravené sjezdovce: Peťa jel sice v prvním kole moc pěkně a bez zbytečných chyb, ale vypadl díky „špicaru“ v prvním kole - podobně bohužel dopadla v prvním kole i Katka Kumprechtová. Kuba první „opatrné“ kolo slalomu skončil až na 14. místě, ale v druhém kole si třetím celkově nejrychlejším časem vyjel neskutečný 5. místo mezi „týpkama“, kteří trénují za úplně jiných podmínek, než my. Opravdu velká gratulace.

Video:

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2017-03-11,12 STÖECKLI CUP Herlíkovice