Jdi na obsah Jdi na menu

UKZ HELIA SPORT CUP 2017 - Kouty nad Desnou

25. 3. 2017

Super rozloučení s letošní sezónou a Petrova úžasná derniéra v žákovské kategorii!!!

Už ve čtvrtek 23.3.2017 vyrazili „Bratři v triku Vitalini“ Jakub a Petr Zítkovi spolu s Kačkou Kumprechtovou na předposlední závody letošní lyžařské sezóny do Koutů nad Desnou na územní kvalifikační závody (UKZ) žactva – HELIA SPORT CUP 2017 (krkonošský „Stoh“ už asi nedáme).

V pátek 24.3.2017 se jel slalom, ve kterém ve starších žácích Petr zvítězil a Kuba si vyjel skvělé 5. místo, Katka v konkurenci mladších žaček skončila na 18. místě a vyjela si tak první body ze SL do žákovské listiny bodů …paráda.

V sobotu 25.3.2017 v obřím slalomu dojel Peťa v prvním kole na 3. místě a Jakub na místě desátém - oba v druhé jízdě zabojovali a celkově si polepšili: Peťa „dal“ 2. místo a Jakub poskočil na 7. příčku – na konec sezony naprosto super výsledky. Katka bohužel první kolo obřáku nedokončila.

Nakonec třídenního klání nás v neděli čekalo „Super G“ – disciplína, kterou nikdo z našich borců nikdy a nikde nejel, netrénoval a ani na ni neměl své vlastní speciální lyže. Na vypůjčených „delších“ lyžích se ale nikdo z nich podstatně rychlejší trati nezalekl a ve svých kategoriích si dojeli pro krásná umístění:  starší žáci - Peťa sedmé místo a Jakub místo osmé, Katka v mladších žačkách místo dvacáté sedmé.

(Kluci Zítkovi moc a moc děkují Davidovi a Milanovi - klukům z HB Ski Teamu za zapůjčení lyží!!!!)

Petr Zítka se tak důstojně rozloučil s poslední sezonou v žákovské kategorii a vypadá to, že se jeho mladší bratr Jakub v příští sezoně v kategorii starších žáků určitě neztratí. Hlavně Kubovi pak přejeme do další sezony hodně štěstí a úspěch i na blížící se Olympiádě dětí a mládeže.